Zamek zlokalizowany w jednym z najciekawszych miejsc na terenie północnych Kaszub w malowniczej okolicy Puszczy Darżlubskiej, w bezpośredniej bliskości plaż w Dębkach i Karwi, otoczony fosą i parkiem. Pierwsze ślady istnienia zamku w Krokowej pochodzą z XIII-XIV w. W tym miejscu istniała średniowieczna siedziba rycerska o charakterze obronnym. Pałac otoczony jest fosą i pięknym parkiem, a obecnie znajduje się tu restauracja i hotel. To niezwykłe i klimatyczne miejsce udostępnione jest zwiedzającym za symboliczną opłatą 1 pln. Tuż obok Zamku znajdziecie jedyne w Polsce muzeum polsko-niemieckie W dwóch salach można obejrzeć zbiory etnograficzne, dotyczące sztuki i historii regionu Kaszub, szkolnictwa na ziemi puckiej, haftów kaszubskich lub zdjęcia z przełomu wieków. Znajdują się tu również eksponaty związane z pracą rolniczą i gospodarstwem rolniczym z XIX wieku. W zamku znajdziecie również wystawę, na ktrórą składają się pamiątki rodzinne po rodzinie von Krockow, dawnych właścicielach pałacu.

Neogotycki kościół św. Katarzyny (obok zamku, wzniesiony z czerwonej cegły w połowie zeszłego wieku. Kościół, przed wojną ewangielicki, powstał na takim samym planie, jak rotterdamska katedra. Można zobaczyć niesamowite wieże składające się z kilku kondygnacji, u spodku mieści się wyposażenie z epoki. Obecna zakrystia to dawne mauzoleum rodzinne kryjące wiele nagrobnych płyt).
Mini muzeum polsko-niemieckie (znajduje się koło kościoła. Działa od wiosny do jesieni w godz. 10:00-18:00. Organizowane są tu wystawy czasowe obrazujące Kaszuby, Pomorze i związki polsko-niemieckie)
Agromuzeum (znajduje się tuż za zamkową fosą – pokazywana jest w nim wystawa sprzętu rolniczego).